Дата заснування: 8 травня 1981 року
Дата реєстрації: 25 грудня 1998 року
Розділи експозиції:
- «Бойовий шлях 3-ї Повітряної армії»
- «М.Громов - командувач 3-ї Повітряної армії»
- «Вони захищали небо Батьківщини»
- «Український Схід»

Приміщення: окрема кімната площею 18,5 кв. метри
Обладнання: стенди, вітрини, стелажі, макети
Рада музею: вчителі та учні
Керівник музею: Аль-Анні Амар Хусейнович

Експозиція музею розповідає про історію створення та бойовий шлях 3-ї Повітряної армії, легендарного льотчика-випробувача Михайла Громова.

Серед експонатів музею – військовий одяг та особисті речі Михайла Громова; документи, фотознімки, тексти, що розповідають про бойовий шлях полків і з’єднань 3-ї Повітряної армії.

За роки існування фонд музею регулярно поповнюється завдяки пошуковій роботі учнів та вчителів навчального закладу, співпраці з Радою ветеранів ж/м Теремки-2, Радою ветеранів АТО Голосіївського району, Українською спілкою ветеранів Афганістану, Благодійним фондом «Зорі надії».

З 2019 року, до 5-річчя від початку збройної агресії Російської Федерації проти України, в музеї почала функціонувати експозиція «Український Схід».

Музей неодноразово нагороджувався грамотами Міністерства освіти України.
У квітні 1986 року Президія Верховної Ради УРСР присвоїла ліцею ім’я М.М.Громова – Героя Радянського Союзу, командуючого 3-ю Повітряною армією.

8 квітня 2011. Вітаємо учнів та викладацький колектив ліцею з присвоєнням нашому Музею бойової слави ІІІ Повітряної Армії звання "Зразковий музей"!

3-я Повітряна армія була створена в травні 1942 року. У складі Калінінградського, 1-го Прибалтійського, 3-го Білоруського та Ленінградського фронтів брала участь в звільненні Смоленщини, Вітебщини, земель Білорусії, Литви, Латвії та Естонії від нацистських окупантів. За роки Другої світової війни 3-я Повітряна армія здійснила близько 200 тисяч вильотів, знищивши на землі і в повітрі 4 тисячі ворожих літаків. Тисячі її воїнів нагороджені орденами і медалями, багатьом льотчикам і штурманам присвоєно звання Героя Радянського Союзу, серед яких українці Микола Баленко (здійснив 158 бойових вильотів), Кирило Заклепа (124 бойових вильоти), Олексій Шкулепов (103 бойових вильоти).

Михайло Михайлович Громов (1899-1985) – генерал-полковник авіації, Герой Радянського Союзу, перший командувач 3-ї Повітряної армії. Він не був членом Комуністичної партії, правлячої партії Радянського Союзу, і не зважаючи на це зміг самостійно пройти славетний шлях від курсанта до генерал-полковника авіації. М. Громов прославився ще до війни, коли здійснив випробовування практично всіх літаків, які створювалися радянськими авіаконструкторами та встановив цілу низку світових рекордів, які мали великий вплив на розвиток вітчизняної науки в галузі авіації. У 1934 році встановив світовий рекорд дальності польоту (понад 12 тис. км), а у 1937 році здійснив безпосадочний переліт Москва – Північний полюс – США.

Екскурсії учнів до Музею бойової слави 3-ї Повітряної армії