Історико-етнографічний музей
ліцею №227 міста Києва





Дата заснування: 8 травня 1981 року
Дата реєстрації: 25 грудня 1998 року
Розділи експозиції:
- «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо»
- «Війна рф проти України – війна за незалежність»
- «Зразки керамічного посуду»
- «Ремесла українського села»
- «Роботи сільських майстринь»

Приміщення: окрема кімната площею 18,5 кв. метри
Обладнання: стенди, вітрини, стелажі, макети
Рада музею: вчителі та учні
Керівник музею: Аль-Анні Амар Хусейнович



Історико-етнографічний музей є осередком освіти й виховання, який сприяє формуванні у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь. З часу заснування у 1981 році він мав назву «Музей бойової слави 3-ї Повітряної армії». У 2022 році Музей бойової слави 3-ї Повітряної армії було перейменовано на Історико-етнографічний музей.
Розділ експозиції «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо» розповідає про український вимір Другої світової війни. В фондах музею зберігаються документи та фотосвітлини з історії створення та бойового шляху 3-ї Повітряної армії, військовий одяг та особисті речі легендарного льотчика-випробувача, генерала-полковника авіації Михайла Громова.

З 2019 року, до 5-річчя від початку збройної агресії Російської Федерації проти України, в музеї почала функціонувати експозиція «Війна рф проти України – війна за незалежність». До експозиції виставки ввійшли експонати, зібрані за роки російсько-української війни: залишки металу війни та зброї, й навіть дорожній вказівник. Серед експонатів музею – особисті речі загиблих випускників ліцею під час російсько-української війни військовослужбовця 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Андрія Задніпряного, молодшого сержанта 130-го батальйону Територіальної оборони Ігоря Пузановського та солдата 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи Максима Лазаренка.
У 2022 році почали функціонувати експозиції «Зразки керамічного посуду», «Ремесла українського села» та «Роботи сільських майстринь», які знайомлять з народною культурою, творчістю, звичаями та обрядами українців.

В музеї представлені роботи першого директора нашого навчального закладу, заслуженого вчителя України, народної майстрині України Білецької Людмили Кузьмівни (1938-2021).
Музеєм постійно проводиться робота по оновленню та збереженню музейних колекцій, організації виставок, зустрічей, оновленню експозиції тощо. Музей неодноразово нагороджувався грамотами Міністерства освіти України. 8 квітня 2011 року нашому музею було присвоєне звання «Зразковий музей», яке підтверджувалося в 2017 році.




Екскурсії учнів до Історико-етнографічного музею

Участь у Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів
музеїв закладів освіти «Край в якому я живу»

2022-2023 н.р.
міський етап – ІЛЬІН Ігор, 9-А, ІІІ
районний етап – ЖЕЛЄЗНА Євгенія, 10-Б, І

2021-2022 н.р.
районний етап – ЖЕЛЄЗНА Євгенія, 9-А, ІІ

2019-2020 н.р.
районний етап – ЛОЗЬКО Тетяна, 11-А, ІІІ

2017-2018 н.р.
районний етап – ПАДАЛКА Валентин, 10-Б, І